Witamy Gość
Obecny czas to 2014-09-21, 20:08

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 13 postów, 12 tematów
Mamy 35 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: LinnideLargie

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
0 Zarejestrowanych, 1 Ukryty i 6 Gości
Z zarejestrowanych:
Brak
Użytkowników w ostatniej godzinie:6
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 1 użytkownik :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 1 Gość
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 26 było obecnych 2014-08-25, 11:16

ZEBRANIE WIEJSKIE 22 WRZEŚNIA 2014 r
Autor: lisek @ 2014-09-16, 16:04
ZAWIADOMIENIE !!!
SOŁTYS SOŁECTWA LISIE POLE ZAWIADAMIA
ŻE W DNIU 22 WRZEŚNIA 2014 (PONIEDZIAŁEK)
O GODZINIE 19.00 W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ
ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE WIEJSKIE SOŁECTWA LISIE POLE

PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie zebrania i ustalenie porządku obrad.
2. Propozycje Sołtysa i Rady Sołeckiej zmiany funduszu sołeckiego na 2014 rok.
3. Dyskusja i wnioski mieszkańców sołectwa w sprawie budżetu obywatelskiego na 2015 rok.
4. Podjęcie uchwał w sprawie zmiany środków funduszu sołeckiego na rok 2014.
5. Sprawy różne, wolne wnioski, informacje.
6. Zamknięcie zebrania.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

ZEBRANIE WIEJSKIE
Autor: lisek @ 2014-08-26, 18:46
ZAWIADOMIENIE !!!
SOŁTYS SOŁECTWA LISIE POLE ZAWIADAMIA
ŻE W DNIU 1 WRZEŚNIA 2014 (PONIEDZIAŁEK)
O GODZINIE 19.00 W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ
ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE WIEJSKIE SOŁECTWA LISIE POLE

PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie zebrania i ustalenie porządku obrad.
2. Informacja Sołtysa o stanie wykonania funduszu sołeckiego za rok 2014
3. Propozycje Sołtysa i Rady Sołeckiej podziału funduszu sołeckiego.
4. Dyskusja i wnioski mieszkańców sołectwa.
5. Podjęcie uchwał w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego na rok 2015.
6. Sprawy różne, wolne wnioski, informacje.
7. Zamknięcie zebrania.


Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

NIEBEZPIECZNA GAŁĄŹ
Autor: lisek @ 2014-08-25, 21:42
Ze względu na niebezpieczeństwo, spowodowane nadpękniętą ogromną gałęzią,
nad drogą na stację, interweniowała u nas Straż Pożarna (OSP NAWODNA).
Strażacy osunęli, nadpękniętą gałąź, a tym samym,
zlikwidowali grożące niebezpieczeństwo.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wymiana Hydrantów
Autor: admin @ 2014-08-20, 14:09

W Dniu 19.08.2014 (wtorek), Wodociągi Zachodniopomorskie wymieniły uszkodzone hydranty, pozostałe zostały zakonserwowane oraz pomalowano.
Wymieniono cztery hydranty na nowe w tym trzy w obrębie 100 m od pożaru.

Zobacz zdjęcia na naszym Profilu na Facebook'u

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Pomoc dla pogorzelców
Autor: admin @ 2014-08-18, 09:43

Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnie informuje, że zostało utworzone specjalne konto, na które można wpłacać środki finansowe przeznaczone na pomoc rodzinom z Lisiego Pola, które ucierpiały w związku z pożarem domu 11 sierpnia 2014 roku.

Nr rachunku: 04 9370 0007 0002 3328 2000 0022 z dopiskiem „ Pomoc dla pogorzelców z Lisiego Pola”.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do pomocy – przyda się każda, nawet najdrobniejsza wpłata. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane rodzinom na remont zniszczonego domu.

Dziękujemy!
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej
Agnieszka Horwat –Makowska

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Problem z hydrantami nie tylko w Lisim Polu
Autor: admin @ 2014-08-14, 13:45

Wszystkie hydranty w Lisim Polu są już sprawne, w środę odbyła się kontrola w której wziął udział pracownik Wodociągów Zachodniopomorski z Goleniowa, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Chojnie i sołtys miejscowości Maciej Lisiecki, problem jednak dalej pozostaje w innych miejscowościach.

Sołtys Lisiego Pola towarzyszył przez cały dzień pracownikom Wodociągów Zachodniopomorskich, którzy dzień przez planowaną kontrolą naprawiali hydranty, prawie każdy był uszkodzony, urządzenia nie posiadały zaślepek lub nie było możliwości podłączenia węża.

- Czasami hydrant jest niesprawny, niekiedy skorodowany, innym znów razem jedynie źle oznaczony. Jest, ale nie wiadomo gdzie. Szacuję, że w osiemdziesięciu procentach wszystkich hydrantów na terenie powiatu istnieje jakiś problem - mówi Krzysztof Bluj, specjalista do spraw kontrolno-rozpoznawczych w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

W rozmowie z naszym portalem Burmistrz Adam Fedorowicz powiedział, że gmina już jakiś czas temu zaproponowała przejęcie hydrantów, spółka z Goleniowa nie była jednak zainteresowana - w Chojnie i Godkowie hydranty są gminne, na bieżąco są konserwowane i sprawdzane.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Przed kontrolą naprawiają hydranty
Autor: admin @ 2014-08-14, 13:39

Cały dzień pracownicy wodociągów naprawiali hydranty w Lisim Polu, na środę zaplanowano kontrole z udziałem przedstawiciela gminy, sołtysa oraz pracownika spółki Wodociągi Zachodniopomorskie z Goleniowa, która jest odpowiedzialna za stan urządzeń.

W poniedziałek w miejscowości spłonął dom, najbliższy hydrant, który był oddalony o zaledwie 10 metrów od pożaru okazał się niesprawny. Miejscowi strażacy twierdzą, że gdyby działał, straty nie byłyby tak duże. Ogień pochłonął jeden z lokali, drugie mieszkanie ma nadpalone poddasze i jest zalane.

We wtorek pracownik Wodociągów Zachodniopomorskich zapewniał w rozmowie z naszym dziennikarzem, że w promieniu 50 metrów były działające hydranty, co innego mówią strażacy, wodę musieli pobierać z urządzenia znajdującego się w odległości ok 300 metrów.

Słowa strażaków potwierdza sołtys Lisiego Pola Maciej Lisiecki - wszystkie najbliższe hydranty nie działały. po odkręceniu woda leciała bardzo słabo, nie było ciśnienia.

Pomoc pogorzelcom zaoferowała gmina, na miejscu zdarzenia był burmistrz Adam Fedorowicz, który ustalił z poszkodowanymi kwestie pierwszej pomocy technicznej i finansowej.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

"Mądry po szkodzie" - po pożarze wymieniają uszkod
Autor: admin @ 2014-08-14, 13:34

Po wczorajszym pożarze domu,dziś rozpoczęła się wymiana hydrantu, który znajdował się niewiele ponad 10 metrów od palącego się budynku. Za sprawne działanie urządzeń odpowiada spółka Wodociągi Zachodniopomorskie z Goleniowa.

Hydrant, który znajdował się najbliżej miejsca pożaru był skorodowany, woda wylewała się tuż przy podłożu. Gmina już podjęła interwencję w tej sprawie.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na środę zapowiedziano kontrolę wszystkich hydrantów, ma w niej wziąć udział przedstawiciel Wodociągów Zachodniopomorskich, przedstawiciele gminy i sołtys Lisiego Pola.

W rozmowie z naszym portalem pracownik spółki twierdził, że w obrębie 50 metrów hydranty były sprawne, innego zdania są mieszkańcy Lisiego Pola - pierwsi do akcji gaśniczej przystąpili miejscowi strażacy, po odkręceniu hydrantu woda leciała bardzo słabo, nie było ciśnienia, taki przebieg akcji potwierdza sołtys Maciej Lisiecki - po 20 minutach przyjechała osoba, która miała klucze do hydroforni i uruchomiła pompy, pożar gasili już wtedy strażacy.

W poniedziałek zebrał się Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Chojnie, przekazano plandeki do zabezpieczenia dachu a Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych podstawiło kontener do wywozu zniszczonego sprzętu i rzeczy.

- Jedna z rodzin poszkodowanych w pożarze, otrzymała z gminy lokal zastępczy w Lisim Polu. Ośrodek Pomocy Społecznej wyposażył ten lokal w niezbędne wyposażenie. Druga rodzina nie potrzebowała pomocy lokalowej. W akcji pomocy pogorzelcom aktywnie włączyli się również mieszkańcy Lisiego Pola - informuje Jerzy Ostrowski - inspektor ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego

Problemy z hydrantami to nie nowość

Za sprawne działanie hydrantów, ich oznaczenie i konserwację odpowiada zarządca sieci, na terenie powiatu są hydranty należące do przedsiębiorstw komunalnych, Urzędu Marszałkowskiego czy Wodociągów Zachodniopomorskich w Goleniowie. W przypadku stwierdzenia wady urządzenia, kara może sięgać 500 złotych a czasami do 1000 zł.
- Na terenie powiatu jest około 2 tysięcy hydrantów, nie sposób wszystkie skontrolować. W ubiegłym roku przeprowadzaliśmy kompleksową kontrolą hydrantów na terenie gminy Cedynia, w tym roku planujemy takie same w gminie Moryń - mówi Krzysztof Bluj, specjalista do spraw kontrolno-rozpoznawczych w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie - czasami hydrant jest niesprawny, niekiedy skorodowany, innym znów razem jedynie źle oznaczony. Jest, ale nie wiadomo gdzie. Szacuję, że w osiemdziesięciu procentach wszystkich hydrantów na terenie powiatu istnieje jakiś problem.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Gmina pomoże poszkodowanym w pożarze
Autor: admin @ 2014-08-14, 13:05

Jedna z rodzin poszkodowana w pożarze domu w Naszej miejscowości wprowadzi się do lokalu zastępczego, druga rodzina takiej pomocy nie oczekuje, dach nad głową znalazła u sąsiadów - powiedział na antenie Radia Szczecin burmistrz Chojny Adam Fedorowicz - gmina uruchomi środki z konta Ośrodka Pomocy Społecznej.

Od rana mieszkańcy Lisiego Pola zadają sobie pytanie, czy tragedia byłaby mniejsza gdyby sprawne były hydranty? Najbliższy hydrant był tak skorodowany, że woda wylewała się przy podłożu, z kolei w kolejnym hydrancie nie było wody.

- Strażacy z Lisiego Pola pojawili się pierwsi na miejscu, nie mają wozu, tylko przyczepkę z wężami i pompą, nie mieli jednak jak gasić ognia bo hydrant był niesprawny - powiedział nam jeden ze świadków zdarzenia.

Innego zdania jest spółka Wodociągi Zachodniopomorskie - dwa skrajne hydranty w zasięgu 50 metrów działały, hydranty są na bieżąco sprawdzane - powiedział nam pracownik firmy - miejscowość nie jest wyposażona w instalację przeciw pożarową, pracownik natychmiast udał się do hydroforni i uruchomił dodatkowe pompy, które podają więcej wody, można ją wtedy dłużej dysponować.

W domu, który się spalił mieszkały dwie rodziny, pierwszy lokal spłonął doszczętnie, ogień pochłonął parter i poddasze, drugi lokal ma spaloną część poddasza.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Pożar domu w Lisim Polu, znów zawiodły hydranty
Autor: admin @ 2014-08-14, 12:54

Spłonęło poddasze i część parteru domu w Naszej miejscowości. Mieszkańcy zdążyli się ewakuować przed przyjazdem straży. Strażacy mieli problem z gaszeniem pożaru, wszystko przez niesprawne hydranty.

Ogień pojawił się ok godz. 6:00. Straż zaalarmował jeden z mieszkańców miejscowości, pierwsi na miejscu byli strażacy z OSP Lisie Pole i to właśnie oni przystąpili do akcji gaśniczej, jednostka nie ma jednak wozu gaśniczego, a wszystkie okoliczne hydranty okazały się niesprawne. Po chwili na miejsce dojechała OSP Chojna a następnie OSP Nawodna i Krzywin oraz PSP Gryfino.

Najbliższy hydrant znajdował się zaledwie 10 metrów od płonącego domu, był tak zardzewiały, że woda wypływała tuż przy ziemi.

W domu zamieszkiwały dwie rodziny, które zdążyły się ewakuować przed przyjazdem straży. Przed godz. 8:00 na miejscu pojawił się burmistrz Adam Fedorowicz, gmina zapowiedziała pomoc pogorzelcom.

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru, nieoficjalnie mówi się, że mogło to być zwarcie instalacji elektrycznej.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 20:08
21 9 2014
Do końca roku zostało 102 dni.
Imieniny obchodzą: Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita, Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz, Mira
Nikt nie ma dziś urodzin.
Nikt nie ma urodzin przez następne 7 dni

Ostatnie tematy
» ZEBRANIE WIEJSKIE 22 WRZEŚNIA 2014 r
» ZEBRANIE WIEJSKIE
» NIEBEZPIECZNA GAŁĄŹ
» Wymiana Hydrantów
» Pomoc dla pogorzelców
» Problem z hydrantami nie tylko w Lisim Polu
» Przed kontrolą naprawiają hydranty
» "Mądry po szkodzie" - po pożarze wymieniają uszkod
» Gmina pomoże poszkodowanym w pożarze
» Pożar domu w Lisim Polu, znów zawiodły hydranty

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Najaktywniejsi użytkownicy
admin  postów 7
lisek  postów 5
Mark  postów 1

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Template created by StartVISION.pl - Style na forum
W tym miejscu możesz ustawić własną stopkę portalu
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 18